Piotr Bieniek

fotografia

Jestem zodiakalnym Bliźniakiem, a to oznacza dwie osoby w jednym ciele. Jedna z tych osób jest artystą fotografikiem, posiadaczem tytułu AFIAP, członkiem rzeczywistym ZPAF oraz Fotoklubu RP i egzaminatorem państwowym w zawodzie fototechnik. Druga jest chemikiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Niniejsza strona poświęcona jest wyłącznie mojej fotografii, choć - jak zauważy widz galerii - oddzielenie jednej natury od drugiej nie zawsze jest możliwe.

W fotografii interesuje mnie forma i sens obrazu niezależnie od tego, do jakiego gatunku on należy. Fotografuję to, co wydaje mi się interesujące tematycznie lub wizualnie. Zapewne dlatego mój ulubiony sposób fotografowania to robienie tego „przy okazji”. Okazji czego? Życia po prostu. W konsekwencji tematyka moich fotografii jest zróżnicowana. Jednak szczególnie zaciekawiło mnie podobieństwo form i znaczeń w różnych skalach i kontekstach.

Galerie, które tu prezentuję, nie stanowią ukończonych projektów, lecz przykładowe zdjęcia ze wskazanego zakresu tematycznego; wyjątkiem jest cykl Mikroświaty. Wiele z tych prac uczestniczyło w międzynarodowych salonach pod patronatem FIAP oraz PSA.